رفتن به بالا

گفته مي شود

گفته مي شود

گفته مي شود علی جنتی در مراسم تودیع خود سخنان جالبی بر زبان آورد. وزیر سابق ارشاد در این مراسم گفت: گاهی فضایی در کشور راه انداختند که کسی نتواند در این فضا تنفس کند، روزی در سفری به استان بزرگ رفتم با نماینده ولی فقیه استان صحبت می‌کردم او گفت با موسیقی مخالفم، گفتم شما مخالفید؟ شما نماینده ولی فقیه هستید اما باید ببینید ولی فقیه شما چه فتوایی داده است شما نمی‌توانید جدا عمل کنید، وقتی این عنوان را دارید نمی‌توانید بگویید کلاً با موسیقی یا تئاتر مخالفم. او همچنین گفت: در قم یک گروه کُر برنامه برگزار کرد، محتوایش خوب بود، حجاب خانم‌های آن که برگزارکننده بودند مناسب بود اما چهار تا خانم که روسری‌شان عقب بود عکسشان را گرفته و بعد عناصر سیاسی عکس را در جامعه مدرسین و خدمت مراجع می‌برند که فضایی درست کردند تا مدیر کل استان نمی‌تواند حتی بماند مجبور می‌شود استعفا بدهد و برود. می‌‌گویند حواشی است باید تماشاچی‌ها را کنترل کنید اگر قرار بر این است می‌خواهید فیلم بیاورم تا ببینید در مراسم سینه‌زنی و عزاداری خانم‌هایی که ایستاده‌اند چه وضعیتی دارند. باید آنها را هم تعطیل کنیم!

 
 

 

توصیه های آیت الله جوادی آملی به رسانه ها

آیت ا... عبدا... جوادی آملی از مراجع عظام تقلید در درس تفسیر خود گفت: ائمه اطهار(ع) سعی می‌کنند جامعه را عقلانی و آرام کنند، تنها موضوع درگیری‌ها نظامی نیست که جامعه را ناامن می‌کند بلکه یک خبر دروغ را منتشر می‌کنند بعد بلافاصله تکذیب می‌کنند، سپس توضیح می‌دهند و با این کار جامعه را دچار التهاب می‌کنند. به گزارش فارس، این مرجع تقلید افزود: همه این امور مسئولیت الهی را به همراه دارد. فرمود این کار را نکنید دروغ نگویید و تا برای شما ثابت نشده است خبری را اعلام نکنید. جوادی آملی با بیان این که عقلانی کردن جامعه تنها به این نیست که ما امنیت نظامی داشته باشیم اظهار کرد: یک گوشه از عقلانیت به امنیت نظامی است، زندگی انسان وقتی همراه با عقلانیت است که رسانه‌ها نه دروغ بگویند و نه حق را کتمان کنند. وی افزود: کتمان گزارش حق جلوی امنیت جامعه را می‌گیرد. رسانه وقتی رسانه عقلانی است که اگر نقصی در جامعه شد فوری آن را حل کند و اگر موفقیتی نصیب یک ملت شد آن را بگوید که این جامعه آرامش پیدا کند و امنیت جامعه فراهم شود.

 

گفته مي شود سخنگوی وزارت خارجه در مورد هدایای طرف‌های مذاکره به یکدیگر توضیح‌هایی ارائه کرد.بهرام قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست خبری هفتگی خود با رسانه‌ها در مورد هدیه ظریف به جان کری و حاشیه‌های پیش‌آمده درباره آن گفت: اخباری درباره هدیه ظریف به کری منتشر شده است. در رفت و آمدهای سیاسی معمولا هدایایی مبادله می‌شود؛ هم در سطوح عالی و هم پایین. این هدایا براساس فرهنگ مناطق و کشورهاست، از کتاب تا صنایع دستی. در حین مذاکرات هسته‌ای که در مقاطع حساسی بود.او ادامه داد: مسایل پیچیده‌ای در بحث فنی میان ما و طرف مقابل بود که طرف مقابل ادعا می‌کرد مباحثات ما دقیق نیست. این هدایا در اکثر موارد ارزش مادی ندارد بلکه در جهان امروز حرکتی است که پیام‌هایی دارد و با دادن هدیه یک پیامی را منتقل می‌کند. ما سنت هدیه دادن را داشته‌ایم. اقای ظریف کتابی از اثار آقای فرشچیان را در نظر می‌گیرند تا به اقای کری بدهند. کتاب را می‌دهند توصیحاتی را می‌دهند و می‌گویند این تصاویر تابلوهای آقای فرشچیان است. ایشان به کری می‌گویند وقتی آقای فرشچیان می‌خواهد توصیحاتی درباره تابلو به بازدیدکنندگان بدهد ممکن است از ذره‌بین استفاده کند تا ظرافت نشان دهد. ایشان ادامه می دهد ایران در خیلی مسایل دقیق و محاسبه‌گر هستند. این حرکت موثر بود و طرف دقیق مجاب می‌شود که محاسبات فنی ایران دقیق است. هدیه دادن و رد و بدل کتاب امر مرسومی است که ارزش مادی ندارد ولی تاثیر معنوی بسیاری دارد.

 

 

 

روایت روحانی از نگرانی‌ها برای بازی ایران و کره

رئیس جمهور گفت: قبل از ماه محرم عده ای مداوم به ما نامه می نوشتند و یا زنگ می زدند که در تاسوعا چه می شود؟ گفتیم این جوانان؛ مردم و ورزشکاران عاشق امام حسین (ع) هستند، همه خاک پای اصحاب امام را توتیای چشم خود می کنند و خودشان می دانند و احترام می گذارند. حسن روحانی در جمع روحانی علما، ایثارگران و برگزیدگان استان مرکزی افزود: برخی می گفتند که اگر گل بزنیم چه می شود؟ گل بخوریم چه می شود؟ کلی بندگان خدا غصه خوردند ولی باید به مردم و جوانان خود اعتماد کرد، این ها متدین و معتقد هستند گرچه هر که در زندگی خود شاید هم به خطایی دچار شوند ولی باید همدیگر را یاری کرد.حوزه ها و دانشگاه ها همه باید در کنار هم باشند تا بتوان کشور را به نقطه مطلوب رساند و اگر نقطه مطلوب استان مرکزی را به انتظار نشسته ایم، باید این همه استعداد و جاذبه های گردشگری که در این استان وجود دارد، مورد توجه قرار داد.

 
 

 

پاسخ عجیب و فلسفی جلیلی به سوالی درباره حضور در انتخابات!

سعید جلیلی عضو شورای عالی امنیت ملی امروز در جمع دانشجویان دانشگاه شهید رجایی و در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید "آیا شما برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 کاندیدا می‌شوید یا خیر؟" گفت: در مقاطعی انتخابات به‌عنوان یک رفتار سیاسی بارز در کشور اهمیت دارد و آن چیزی که تداوم نظام را تثبیت می‌کند این است که حرکت همواره باید رو به جلو باشد.وی افزود: مهم این است که مجموعه نظام اعم از مردم، دولت‌مردان و سیاسیون به این نکته توجه داشته باشند که مجموعه اقدامات باید در جهت منافع مردم حرکت کند. مهم این است که حرکت به‌سمت جلو باشد که انتخابات 96 نیز گامی به جلو خواهد بود.

 

ایران به سفیر ترکیه چه نکاتی را گوشزد کرد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری بیان داشت، سفیر ترکیه هفته گذشته به طور مفصل در وزارت خارجه حاضر شد.درباره مسائل دوجانبه، سوریه، عراق و حوزه خلیج فارس با ایشان صحبت و سؤالاتی مطرح شده است.در این جلسه نکات عمده‌ای به وی گوشزد شد و مطالبی سؤال و مطالبی هم توضیح داده شد.هیچ کشوری در منطقه حق ندارد بدون همکاری و همیاری و مجوز دولت حاکم بر عراق در این کشور دخالت کند.

 

گفته مي شود عضو کمیسیون آموزش مجلس اعلام كرده  حال که آقای فانی دیگر برای استیضاح به مجلس نمی‌آید پاسخگوی اختلاس 8000 میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان خود رئیس جمهور خواهد بود. اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که فساد صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان مسئولیت آقای فانی صورت گرفته است منطقی این بود که خود او پاسخگوی این تخلف باشد. وی با اشاره به اینکه بنا بود فانی در جلسه استیضاح به سوالات درباره اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی از صندوق ذخیره فرهنگیان پاسخ گوید، اظهار داشت: حال که آقای فانی دیگر برای استیضاح به مجلس نمی‌آید پاسخگوی اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان خود رئیس جمهور خواهد بود. عباسی گفت: هر چند که وزیر جدید می‌تواند عنوان کند این اختلاس در زمان مسئولیت من صورت نگرفته است اما خود آقای دکتر روحانی می‌بایست که پاسخگوی مسائل و مشکلاتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمده است باشد.

 

 

 

فائزه هاشمی: من اسبی ندارم که هندوانه 300 هزار تومانی بخورد

فائزه هاشمی برای مجموعه تاریخ شفاهی «خشتِ خام» گفت‌وگویی انجام داده که بخش‌های از آن درباره شایعات پیرامون دختر کوچکتر آیت‌الله هاشمی در ادامه آمده است.آقای پالیزدار می‌آید می‌گوید که پوست هندوانه‌هایی که اسب‌های فائزه می‌خورند - رسمی ا‌ست یک سخنرانی هست که پخش هم شد- فقط ٣٠٠ هزار تومان است حالا بقیه مخارج این اسب‌ها را ببینید چقدر است؟ من نه اسبی دارم نه اسبی داشتم. یک اسبی خانم منتظمی باشگاه‌دار به من هدیه داد که من اصلا نبردمش، گفتم برای خودت، خودت هم اجاره بده. اصلا احساس نکردم که این برای من است؛ حتی یک بار هم سوارش نشدم، چون من گاهگاهی می‌رفتم اسب‌سواری. یا شایعه طلاق من. این خیلی عجیب بود.

 

کودک معجزه، در سردخانه زنده شد

این نوزاد چند دقیقه بعد از تولد مرد و پزشکان زمانی که از قطع تنفس و ضربان قلب او اطمینان حاصل کردند او را به سردخانه انتقال دادند. مادر بعد از مدتی خواست تا فرزندش را برای بار آخر ملاقات کند اما وقتی کشو سردخانه را گشودند نوزاد شروع به گریه کرد. پزشکان نمی‌توانستند این موضوع را باور کنند و به همین دلیل به نوزاد لقب کودک معجزه داده شد.

 

 

ماجرای توقیف چمدان پول شاگردان کی‌روش در تاشکند

ماجرا از این قرار است که مسوول امور مالی فدراسیون فوتبال که در واقع در این سفر مسئول مالی تیم ملی هم بوده، مبلغی بالغ بر 117 هزار و 600 دلار آمریکا و 1000 و 10 یورو ارز نقد را در چمدانی با خود به ازبکستان برده و از آنجایی که این مبلغ را اظهار فرودگاهی نکرده دردسرهایی را برای تیم ملی ایجاد کرده است. پلیس فرودگاه تاشکند پس از کشف این چمدان پول، اقدام به توقیف تمام این پول می‌کند. این پول در نهایت با پیگیری‌های فراوان سفارت ایران در تاشکند و همکاری پلیس ازبکستان از توقیف خارج و در اختیار سفارت ایران قرار گرفته اما سوال این است که چگونه و چرا باید این اشتباه ساده و بچه‌گانه رخ دهد؟

 

گفته مي شود در حالی که برخی از بیماران برای زنده‌ماندن نیازمند چند میلیون هستند، اسناد موجود نشان می‌دهد که معاون وزیر بهداشت ماهانه بیش از ۷۰ میلیون تومان دریافتی دارد. وزیر بهداشت که این روزها وزارتخانه‌اش در صدر پرداخت‌های نامتعارف قرار دارد در این باره مرتب دست به تکذیب می‌زند! اما جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در گزارش کمیته ویژه‌ای آورده بود: «وجود مواردی از پرداخت‌های غیرمتعارف در بخش‌هایی از وزارت بهداشت،وزارت اقتصاد، وزارت نفت و وزارت صنعت مشاهده شده است.» تماس‌ها برای پیگیری از وزارت‌خانه بی نتیجه بود و زارع‌نژاد مشاور وزیر بهداشت نیز حاضر به پاسخگویی در خصوص این مدیر گران‌قیمت به خبرنگار فارس نشد. فارس این خبر را منتشر کرد.

 

گفته مي شود براساس اعلام دستگاه‌های نظارتی هزینه تجهیز دفتر کار مدیرعامل و یک عضو هیات مدیره یکی از شرکت‌های بیمه‌ای بیش از ۲.۶ میلیارد ریال بوده است. از این رقم حدود ۳۲ میلیون تومان اجناس داخلی بوده و حدود ۲۲۸ میلیون تومان دیگر تجهیزات خارجی بوده است.

 

 

 

گفته مي شود سیدمحمد حسینی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و وزیر سابق ارشاد در رابطه با این سوال که چرا رهبری با حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مخالفت کردند، گفت: رهبر معظم انقلاب صلاح ندانستند یک دوقطبی در بین مردم ایجاد شود. در سال ۸۸ ما دیدیم که آن حوادث بعد از انتخابات رخ داد، ولی احتمال داشت در صورت حضور آقای احمدی‌نژاد این‌بار قبل از انتخابات پیش می‌آمد. به همین دلیل رهبری نمی‌خواستند تنش در کشور ایجاد شود. حتماً‌ این مسئله منشأ برکات خواهد شد و ان‌شاءالله باعث شود نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی دست به دست هم بدهند.

 

واکنش جالب خانم بازیگر نسبت به خبر طلاقش

به تازگی بحث داغ شبکه های اجتماعی جدایی مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی است.تا مدتی هیچ خبری مبنی بر تایید یا تکذیب از طرف این دو هنرمند منتشر نشد اما در آخرین اخبار رسیده طباطبایی به این خبر واکنش نشان داد.بهنوش طباطبایی بازیگر سرشناس کشور در پاسخ به خبرنگاری که در تماسی تلفنی صحت این خبر را از او سوال کرد، گفت : این خبر را نه تایید میکنم و نه تکذیب.
تعداد بازدید : 332
زمان انتشار : 1395/08/03

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


8 + 16 =